1. قوانين و مقررات

  ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه اينترنتي کوروش نت، از آنجا که استفاده از اين سايت به هر شکل به معناي قبول شرايط مندرج در بخش قوانين کوروش نت است، تقاضا مي شود آن را به دقت مطالعه فرماييد.
  تعاريف
  در اين بخش واژه هايي که در متن قوانين مورد استفاده قرار مي گيرند، تعريف مي شوند.

  فروشگاه: فروشگاه اينترنتي کوروش نت

  سايت: وب سايت فروشگاه اينترنتي کوروش نت به آدرس
  www.koroshnet.net

  محتواي سايت: شامل متن، عکس، فيلم و مشخصات فني محصولات يا کليه مقالات و اخبار درج شده در سايت و وبلاگ مي باشد.

  کاربر: هر فردي که از طريق اينترنت وارد سايت کوروش نت شده باشد، کاربر تلقي مي شود.

  عضو: کاربري که به عضويت اوليه يا کامل سايت درآمده باشد، عضو تلقي مي شود.

  مشتري: کاربر يا عضوي که از سايت خريد مي نمايد.

  سفارش: کالا يا کالاهايي که مشتري انتخاب و قصد خريد آنها را اعلام مي نمايد.


  استعلام: ارسال سفارش از طرف مشتري براي بررسي موجود بودن کالاهاي سفارش داده شده و بررسي تغيير قيمت احتمالي.

  ايجاب و قبول سفارش مشابه محيط فيزيکي، در محيط الکترونيکي نيز هر گونه داد و ستدي که انجام مي گيرد، نشان دهنده وقوع يک عقد يا قرارداد مي باشد.

  عقد يا قرارداد مطابق ماده 183 قانون مدني عبارتست از اينکه ” يک يا چند نفر در مقابل يک يا چند نفر ديگر تعهد بر امري نمايند و مورد قبول آنها باشد ” ؛ بر همين اساس قرارداد آنلاين نيز قراردادي است که از طريق “داده پيام” منعقد مي گردد.

  ? ايجاب، پيشنهاد انجام يک معامله به شخص ديگر است بطوريکه اگر پيشنهاد مزبور مورد قبول واقع گردد، عقد منعقد مي گردد. قبول نيز عبارتست از اعلام رضايت به ايجاب ابزار شده براي انعقاد قرارداد. بنابراين هنگامي که ايجاب و قبول از طريق داده پيام انجام گيرد، يک قرارداد آنلاين منعقد شده است، لذا هنگاميکه مشتري سفارش خود را نهايي مي نمايد در واقع قرارداد منعقد شده است، ملزم به پرداخت پول مي باشد.

  توجه نماييد که صرف ايجاب براي ايجاب کننده تعهدي بوجود نمي آورد و وي مي تواند ضمن ايجاب، مدت زماني که در آن پيشنهاد پابرجاست يا ساير شروط را مشخص نمايد.

  ثبت هر گونه سفارش به منزله آگاهي و قبول قوانين سايت بوده و لذا مشتري موظف است قبل از هر گونه ثبت سفارش اين قوانين را به دقت مطالعه و در صورتيکه با آنها موافق است، سفارش را براي استعلام ارسال نمايد.

  کاربران براي خريد از سايت بايد داراي سن قانوني (18 سال تمام) بوده يا از طريق والدين يا قيم قانوني خود از سايت خريد نمايند.

  روشهاي پرداخت به منظور تامين رفاه هر چه بيشتر مشتريان، فروشگاه کليه راهها و روشهاي ممکن پرداخت را براي مشتريان فراهم نموده است:

  پرداخت آنلاين (پرداخت از طريق درگاه بانکي)

  واريز به حساب بانکي

  کارت به کارت

  پرداخت در محل ويژه مشتريان ساکن شهرسبزوار (بصورت نقدي يا از طريق کارت بانکي)

  هزينه و مدت زمان ارسال

  در روزهاي عادي، سفارش‌ طبق رويه‌هاي زير ارسال مي‌شود. در شرايط ويژه مانند جشنواره‌ها يا روزهاي شلوغ و پرازدحام برحسب روش و محل دريافت سفارش، زمان ارسال متفاوت است و امکان دارد، طبق رويه‌هاي زير صورت نگيرد.

  درسبزوار تحويل بعد از زمان سفارش تا هشت ساعت انجام ميشود و رايگان ميباشد.

  توصيه مي‌شود تطابق تعداد اقلام سفارش با فاکتور، در حضور همکاران تحويل سفارش کنترل شود. براي سرعت و سهولت رسيدگي به درخواست‌ مشتريان در زمينه آسيب‏‏ يا ايراد فيزيکي کالا،اکيداً توصيه مي‌شود سلامت فيزيکي و ظاهري کالاهاي دريافتي در حضور همکاران تحويل سفارش چک شود يا اينکه به محض مشاهده، در اولين فرصت يا ارسال ايميل از طريق صفحه ارتباط با ما اين موارد به خدمات پس از فروش کوروش نت اطلاع داده شود.

  پست پيشتاز براي سفارش‌هاي خارج از شهرهاي تحت پوشش سرويس تحويل رايگان در نظر گرفته شده است. پس از پردازش سفارش و تحويل به پست، زمان تقريبي تحويل سفارش ارسالي بنا به محدوده جغرافيايي و مقصد سفارش بين 1 تا 4 روز است.

  توجه: در مواردي که ارسال توسط شرکت پست يا باربري انتخاب مي گردد، مسئوليت فروشگاه تحويل سفارش بصورت صحيح و سالم و در حداقل بازه زماني و ارسال کد پيگيري براي مشتري مي باشد. در اين موارد فروشگاه مسئوليتي در قبال تاخير در ارسال يا مشکلات احتمالي آن ندارد. در اين موارد و به منظور احتياط بيشتر، فروشگاه کالا را تا سقف ممکن بيمه مي نمايد (در صورتيکه شرکت مربوطه بيمه ارسال داشته باشد) تا نگراني از بابت خسارت احتمالي براي مشتريان وجود نداشته باشد. لذا در صورتيکه مشکلي براي کالا بوجود آيد، فروشگاه در راستاي اهداف مشتري مدارانه خود، پيگيري هاي لازم را براي مشتريان انجام مي دهد اما پرداخت کننده خسارت، باربري مربوطه مي باشد.? لازم به توضيح است که در صورتيکه مشتريان تمايل به ارسال کالاي از طريق باربري مورد نظر خود را داشته باشند، اينکار براي ايشان انجام خواهد گرديد.

  در هر صورت مشتريان بايد توجه داشته باشند تمام اين موارد منوط به آن است که قبل از تحويل گرفتن کالا، صحت و سلامت ظاهري آن را بررسي و در صورتيکه کالا ايراد داشته باشد، آن را تحويل نگرفته يا رسيد مبتني بر دريافت کالا بصورت صحيح و سالم را امضاء نکرده باشند و بلاقاصله فروشگاه را مطلع نمايند.

  هزينه ارسال? ?

  هزينه ارسال براي روش هاي مختلف بصورت مکانيزه و بر اساس وزن کالا يا کالاها و شهر مقصد، محاسبه و در هنگام ثبت سفارش به مشتري نمايش داده مي شود. لازم به توضيح است که همواره امکان درخواست مذاکره براي ارسال رايگان کالاها براي تمام نقاط کشور وجود دارد.

  مدت زمان تحويل سفارش ها

  مدت زمان تحويل کالاها در شهرسبزوار ? بر اساس روش انتخابي از کمتر از 8 ساعت مي باشد.


  سفارش هاي ارسال شده توسط پست و باربري?


  سفارش هايي که قرار است از طريق پست يا باربري ارسال گردند، در صورتيکه قبل از ساعت 12 نهايي شده باشند، در همان روز تحويل پست يا باربري خواهند شد، اما چنانچه بعد از اين ساعت نهايي شده باشند، در روز کاري بعد تحويل خواهند گرديد.?

  شرکت پست و باربري نيز بسته به مقصد کالا، معمولاً 24 تا 72 ساعت بعد کالا را به مقصد خواهند رساند.

  نکات مهم در هنگام تحويل سفارش

  مشتري موظف است هنگام تحويل گرفتن سفارش و قبل از بازکردن بسته بندي،مشخصات کالاي سفارش داده شده را با کالاي تحويلي مطابقت داده و در صورت مغايرت از تحويل گرفتن آن خودداري نمايد.

  مشتري موظف است در هنگام تحويل گرفتن سفارش، تمام کالاهاي سفارش داده شده خود را تحويل ظاهري بگيرد.

  در زمان ارسال کالا توسط شرکتهاي پستي، مشتري موظف است در حضور مامور پستي و قبل از امضاء رسيد تحويل کالا، از سلامت بسته بندي و سلامت ظاهري کالا مطمئن گردد و در صورتيکه کالا از نظر بسته بندي و يا سلامت ظاهري دچار ايراد گرديده باشد، ضمن تحويل نگرفتن آن، بلافاصله موضوع را به فروشگاه اطلاع دهد.

  در اين موارد چنانچه مشتري بدون بررسي سلامت ظاهري، رسيد پستي (بمنزله دريافت کالا بصورت صحيح و سالم) را امضاء نماييد، هيچ اعتراضي در مورد سلامت ظاهري کالا قابل قبول نخواهد بود و فروشگاه مسئوليتي در قبال مشکلات بعدي نخواهد داشت، به دليل آنکه مشتري شخصاً تاييد نموده است که کالا را صحيح و سالم دريافت نموده است، ديگر امکان هيچگونه پيگيري براي دريافت خسارت وجود ندارد.

  تعريف تحويل ظاهري

  تحويل ظاهري يعني کالا از تمام جنبه هاي ظاهري بررسي گردد و در صورتيکه فاقد هر گونه ايراد ظاهري باشد، تحويل گرفته باشد.

  طبق دستورالعمل پليس فتا در هنگام تحويل سفارشاتي که پرداخت آن آنلاين بوده است، ارائه کارت ملي مطابق با نام فرد سفارش دهنده، اجباري است.

  چنانچه فردي که کالا را سفارش داده و پرداخت آن را بصورت آنلاين انجام داده، تمايل داشته باشد کالا تحويل فرد ديگري گردد، بايد از طريق ايميل يا تماس تلفني، نام فرد تحويل گيرنده را به فروشگاه اعلام نمايد، در غير اينصورت فروشگاه کالا را تحويل نداده و در اين موارد هزينه ارسال مجدد بر عهده مشتري خواهد بود.

  شرايط راه اندازي و استفاده از کالاي خريداري شده?

  کالاهايي که صرفاً بايد توسط شرکت ارائه دهنده خدمات پس از فروش نصب و راه اندازي گردند.?


  در اين موارد مشتري تحت هيچ شرايطي نبايد کالا يا دستگاه را شخصاً راه اندازي و استفاده نمايد، زيرا در اينصورت گارانتي کالا يا دستگاه باطل خواهد شد. در اين موارد مشتري مي بايست با خدمات پس از فروش تماس گرفته و تقاضاي نصب نمايد.


  کالاهايي که توسط خود مشتري قابل راه اندازي و استفاده بوده و نيازي به تماس با خدمات پس از فروش براي نصب و راه اندازي ندارند.


  خدمات پس از فروش


  مشتريان براي تست فني کالاي خريداري شده تا 2 روز فرصت خواهند داشت و در صورتيکه کالاي خريداري شده داراي ايراد فني باشد، کالا براي آنها تعويض و چنانچه موجودي آن کالا در فروشگاه تمام شده باشد، مشتريان به انتخاب خود مي توانند:

  ? کالاي مشابه ديگري انتخاب نمايند.

  درخواست استرداد وجه نمايند.


  استفاده از 2 روز ضمانت بازگشت چه شرايطي دارد؟?


  اگر کالاي خريداري شده،ايراد يا اشکال فني داشته باشد.


  اشکال و يا ايراد فني بايد حداکثر تا 2 روز کاري پس از دريافت کالا، به کوروش نت اطلاع داده شود.

  لازم است کارتن و جعبه اصلي محصولات تا پايان 2 روز مهلت استفاده، نگهداري شود و از دور ريختن آن جداً خودداري شود.?

  استفاده از اين سرويس تنها در صورتي امکان‌پذير است که کالا در کارتن يا جعبه اصلي خود به کوروش نت بازگردانده شود.?


  برچسب زدن يا نوشتن توضيحات، آدرس يا هر مورد ديگري روي کارتن يا جعبه اصلي کالا و يا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بين خواهد برد.?

  اين سرويس اشکال‏‏‌هاي فني و ظاهري (شکستگي، خط و خش و مانند آن روي بدنه کالا و قطعات تزئيني) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ايجاد شود، را شامل نمي‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحويل کالا مواردي مانند حمل و نقل و جابجايي، نصب و راه اندازي، تنظيمات، کاربرد غيرمعمول، نگهداري و استفاده‌ي غير و متفاوت با توصيه سازنده کالا (قيد شده در دفترچه راهنماي کالا) را شامل مي‌شود.

  اگر کالاي خريداري شده از نظر مشخصات يا ظاهر فيزيکي با اطلاعات وب سايت مغايرت داشته باشد.

  وجود مغايرت، بايد حداکثر طي 24 ساعت کاري پس از دريافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش کوروش نت از طريق تلفن، ايميل يا مراجعه حضوري اطلاع داده شود.

  اگر مغايرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ يا مشخصات درج شده روي بدنه، بايد کالا در شرايط اوليه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

  عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خريد مشتري است و از آنجا که ممکن است در پاره اي جزييات با کالاي اصلي تفاوت هايي داشته باشد به استناد آنها نمي توان اعلام مغايرت کرد. ملاک وجود مغايرت در مشخصات کالا، مشخصات فني درج شده در وب سايت است.?

  در صورتي که امکان تشخيص مغايرت بدون باز کردن بسته بندي وجود دارد، امکان رسيدگي به درخواست مشتري در صورتي ممکن است که کالا از حالت اورجينال يا بسته‌بندي اصلي و اوليه خود خارج نشده باشد.

  در صورتي که امکان تشخيص مغايرت تنها با باز کردن بسته بندي ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلي محصولات نگهداري شود و از دور ريختن آن جداً خودداري شود.?

  اگر کالاي خريداري شده، آسيب ديدگي يا ايراد فيزيکي و ظاهري داشته باشد.

  آسيب‏‏ يا ايراد فيزيکي بايد حداکثر طي 24 ساعت کاري پس از دريافت کالا، به خدمات پس از فروش کوروش نت از طريق تلفن، ايميل يا مراجعه حضوري اطلاع داده شود.

  اگر مشتري از خريد خود منصرف شود.

  اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، بايد هر چه سريع‏‌تر به واحد پيگيري سفارشات کوروش نت (شماره تلفن 44440039-051 ) اطلاع داده شود.

  اگر پس از دريافت کالا مشتري از خريد خود منصرف شود، حداکثر تا 2 روز کاري‏، بايد انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد.

  در اين حالت، برگرداندن کالا پس از تاييد کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتي امکان‌پذير است که در شرايط اوليه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد، و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود. همچنين اگر کالا به‌ همراه هديه فروخته شده باشد، بازگرداندن هديه همراه آن نيز الزامي است. لازم به ذکر است کالاهايي که به دليل ماهيت خاص يا استفاده شخصي و با توجه به لزوم رعايت مسايل بهداشتي نمي‌توانند بازپس داده شوند، از شمول اين بند خارج هستند.لطفاً توجه داشته باشيد که هرگونه تغيير در شرايط اوليه کالا، حتي در بسته بندي امکان استفاده از اين سرويس را از بين خواهد برد.همچنين در صورت انصراف از خريد، ارسال کالا به عهده مشتري خواهد بود.

  اگر در اثر حمل و نقل، آسيب ديدگي ايجاد شده باشد.

  آسيب‏‏ ديدگي بايد حداکثر طي 24 ساعت کاري پس از دريافت کالا، به خدمات پس از فروش کوروش نت اطلاع داده شود.

  با توجه به بسته بندي ايمن و استاندارد همه مرسولات، تحويل به هر يک از شرکت‏‏‌هاي حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به اين معني است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحويل به عهده شرکت حمل و نقل است و کوروش نت تنها در صورت تاييد شرکت حمل کننده سفارش و در راستاي تسهيل امور پيگيري، خسارت را جبران مي‌‏کند.

  لازم است کارتن و جعبه اصلي محصولات نگهداري شود و از دور ريختن آن جداً خودداري شود. استفاده از اين سرويس تنها در صورتي امکان‌پذير است که کالا در کارتن يا جعبه اصلي خود به کوروش نت بازگردانده شود. برچسب زدن يا نوشتن توضيحات، آدرس يا هر مورد ديگري روي کارتن يا جعبه اصلي کالا و يا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بين خواهد برد.?

  کالاي آسيب ديده و همه لوازم جانبي و متعلقات آن، بايد به همان شکلي که مشتري تحويل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمي شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش کوروش نت ارسال شود.

  در صورتي که آسيب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتري مي‏‌تواند از تحويل گرفتن مرسوله خودداري کند تا جهت بررسي و ارسال مجدد به کوروش نت بازگردانده شود.در صورتيکه کالاي خريداري شده توسط مشتريان در طول دوران گارانتي داراي هر گونه مشکل يا ايراد فني گردد، ديگر نيازي به مراجعه مشتري به شرکتهاي ارائه دهنده خدمات گارانتي نمي باشد، تنها کافيست مشتري با فروشگاه تماس گرفته و مشکل را اعلام نمايد، پس از آن ما پيگير موضوع شده و تا حصول نتيجه آن را پيگيري خواهيم نمود.

  فروشگاه همواره به مشتريان تاکيد مي کند که کالاهاي مورد نظر خود را با گارانتي اصلي تهيه نمايند، اما چنانچه مشتري اصرار در خريد کالاي بدون گارانتي داشته باشد، کليه مسئوليت مشکلات پيش آمده براي کالا بعد از مهلت دوره تست مشخص شده، بر عهده مشتري بوده و فروشگاه مسئوليتي در قبال آن نخواهد داشت. اين مهلت تست براي کالاهاي ديجيتال 24 ساعت و براي ساير کالاها بسته به نوع آن از 24 ساعت تا 72 ساعت مي باشد.

  محتواي سايت?

  فروشگاه حداکثر تلاش خود را براي درج اطلاعات صحيح (از جمله قيمت، اطلاعات فني، عکس کالاها و مقالات) به کار مي گيرد، با اين حال درست بودن تمامي مطالب و بدون نقص بودن محتواي اطلاعات خود را تضمين نمي نمايد. فروشگاه در راستاي افزايش آگاهي و اطلاع رساني به کاربران سايت، نسبت به تهيه محتواي لازم اقدام نموده است. اين اطلاعات توسط گروه تخصصي سايت و از منابع معتبر و با دقت در اعتبار آنها تهيه شده و به صورت مستمر از جهت درست و به روز بودن بازبيني مي گردند. با اين حال فروشگاه هيچ گونه مسئوليتي را در قبال محتواي اين مطالب، اشکالات غيرعمدي و ايرادات نگارشي آن نمي پذيرد.

  فروشگاه خود را مجاز مي داند در هر زمان نسبت به تغيير محتوا و اطلاعات سايت و محصولات اقدام نمايد.
  درصورتيکه کاربران محتوايي براي سايت ارسال نمايند، فروشگاه اين حق را خواهد داشت تا نسبت به استفاده، تغيير، تصحيح و انتشار يا عدم انتشار آن تصميم گيري و اقدام نمايد. با اين حال مسئوليت صحت و درستي مطالب تماماٌ به عهده فرستنده مي باشد.

  تبليغات در فروشگاه

  فروشگاه محتواي سايت هايي که قصد تبليغات در سايت را دارند از نظر مغايرت با اصول و قوانين کشور مورد بررسي قرار مي دهد اما صحت و سقم محتوا و خدمات آنها را مورد بررسي قرار نمي دهد و لذا هيچگونه مسئوليتي در قبال محتوا و خدمات ارائه شده در اين سايت ها ندارد.

  مسئوليت ها و تعهدات کاربران و مشتريان براي استفاده از سايت

  ? هر گونه استفاده غير متعارف، غير مجاز و غير قانوني از سايت توسط کاربران که منجر به آسيب، خرابي، از دست رفتن يا تغيير اطلاعات، افشاي اطلاعات شخصي کاربران و ساير ضرر و زيان هاي احتمالي گردد، پيگرد قانوني به دنبال خواهد داشت.

  کاربران موظف به حفاظت از اطلاعات شخصي کاربري خويش بوده و مسئوليت تبادل هرگونه اطلاعاتي که از طريق شناسه کاربري و رمز عبور آن ها صورت مي گيرد بر عهده آنان است.

  فروشگاه در قبال افشاي اطلاعات کاربر در اثر قصور و يا ويروسي شدن سيستم کامپيوتري وي مسئوليتي نخواهد داشت.

  حق مالکيت مادي و معنوي

  ? کليه محتواي سايت صرفاً متعلق به فروشگاه بوده و هرگونه کپي برداري و استفاده شخصي يا تجاري از آن بدون کسب مجوز مکتوب از فروشگاه غير مجاز و پيگرد قانوني به همراه خواهد داشت.

  ? اختيارات فروشگاه

  فروشگاه همواره خود را مجاز و مختار مي داند که نسبت به ايجاد تغييرات دلخواه در سايت از جمله تغييرات فني و ظاهري، تغيير خدمات و نحوه ارائه آن، تغيير محتوا و اطلاعات سايت، تغيير در سياست ها، حقوق و قوانين اقدام نمايد.

  فروشگاه در هر زماني اختيار را دارد که بنا به مصالح خود، ارائه سرويس به مشتريان و برقراري ارتباط با آنان را متوقف و نسبت به تغيير يا حذف کليه مطالب يا خدمات خويش اقدام نمايد.

  با توجه به اينکه قوانين فوق، قوانين کلي فروشگاه بوده و ممکن است در موارد خاص مشمول برخي کالاها نگردد، توضيحات درج شده در فاکتور و رسيد تحويل کالا، که به امضاء مشتري مي رسد، در اين موارد ملاک عمل خواهد بود.